Konverentsi videoülekanne ja videosalvestus

Mida kujutab endast konverentsi videoülekanne ja milline on selle hind?

Konverentsi videoülekanne on tavajuhul sündmuse filmimine kahe kaameraga, mõlemast kaamerast ning ka esitlusarvutist otse tuleva pildi jooksvalt kokkumonteerimine, pildile mikrofonidest heli lisamine ning selle ülekandeseadmete abil mõnel veebilehel reaalajas vaadatavaks tegemine. Konverentsi videoülekande tegemisel on kaasatud tihtipeale kolm inimest – kaks kaameraoperaatorit ning üks inimene, kes pilti ja heli kokku monteerib.

Kaks kaamerat on vajalikud selleks, et keset ettekannet ka kiirelt publikureaktsioone pilti võtta saaks ning et oleks võimalik jätta ülekande pildist välja hetked mil kaamera alles uut kaadrit otsib. Slaidide vahelelõikamine tähendab seda, et videopulti ühendatakse esitlusarvutist tulev ja ekraanile kuvamiseks mõeldud pilt ning seda on võimalik keset ettekannet sobivatel hetkedel otse ülekandesse lülitada. Nii jääb esitlus ülekandepildis pea sama selge ja kvaliteetne nagu esineja arvuti ekraanil ning kogu tekst ja graafikud on ka internetiteel vaatajale hästi loetavad.

Kvaliteetse videoülekande saamiseks konverentsist on oluline kasutada ka peamikrofone või reväärimikrofone esinejatel ja juhtmevabu käsimikrofone publiku küsimusteks. Peamikrofon või reväärimikrofon esineja küljes võimaldab saada ülekandesse selge ja ühtlase nivooga kõne, mis on veebi kaudu kuulajatele selgest arusaadav ka siis kui nad kasutavad vaid läptopi kõlareid. Samuti on võimalik ülekannet suuremale publikule näidates esineja sõnad selgelt üle ruumi kostma panna.

Mis on konverentsi videoülekande hind?

Videoülekande hind on enamasti suurusjärgus 750-1700.- € koos käibemaksuga ning oleneb järgmistest puntkidest:

– ürituse kestus;

– ürituse toimumiskoht;

– kas teostada ülekanne kahe kaamera ja slaidide vahelelõikamisega või valida lihtne ülekanne ainult ühe kaameraga;

– kui palju mikrofone kasutada;

– kas ülekanne ka salvestada;

– kas teha ka järelprodutseeritud videomaterjal koos tiitritega, mis näeb professionaalne välja ja mida saab hiljem kasutada turundus- või koolitusmaterjalina.

Konverentsi või seminari videosalvestus

See hõlmab ürituse ülesfilmimist, heli jaoks peamikrofonide või reväärimikrofonide kasutamist ning üldjuhul ka järeltöötlust, monteerimist ning tiitrite ja ettekannete slaidide lisamist.

 

Oleme heameelega nii konverentsi videoülekande kui videosalvestusega abiks ning huvi korral võtke kindlasti ühendust!